GLASS & CERAMICS / Ceramics / Plate 12374474

nr 1237 4474

PLATE

faience. Diameter: 31, wear, damages.

fajans. Diameter: 31

Condition: slitage, skador

Withdrawn

Monday February 25 2019
at 18:23:31

Fajans
Poröst lergods, överdraget med en täckande glasyr, oftast vit tennglasyr.